Literatura pomysł na prezent wielkanocny dla dziewczyny!

Zastanawiasz się nad prezentami Wielkanocnymi? Nie wiesz jaką książkę podarować kobiecie? Warto bazować na literaturze dedykowanej właśnie Paniom i wybierać spośród nowości. Doskonałym wyborem będą powieści takich autorek jak Monika Rutka, Paulina Świst, czy też Gabriela Gargaś. Poza tym na topie są powieści z wątkami historycznymi, przedstawiające silne sylwetki kobiet, żyjących w niełatwych czasach. Wśród nich z dużym uznaniem spotkała się książka Barbary Wysoczańskiej pod tytułem Siła kobiet. To między innymi ta książka może okazać się idealnym wyborem, jako Prezent na wielkanoc np. gry i książki.

„Siła kobiet” wciągająca i klimatyczna powieść dla Pań!
To jedna z tych powieści, która ma szansę stać się niezwykle bliska swoim czytelniczkom. Nikt lepiej nie zrozumie bohaterek tej książki, jak właśnie kobiety. To lektura, która ukazuje ile jest w stanie znieść kobieca psychika i ciało, a jest to z pewnością godne podziwu. Jednocześnie zachęca, by czerpać siłę z nadziei na lepsze jutro i zawsze podejmować walkę. Historia toczy się w okresie dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Czyli, czasach niezwykle ciekawych i pełnych wyzwań, ale też wyjątkowo trudnych. Dla kobiet były to czasy kiedy musiały zawalczyć o swoje wartości i ambicje. Jednocześnie musiały znosić trudy życia w odradzającej się Polsce. Taka lektura z pewnością będzie pamiętnym prezentem! Na długo pozostaje z czytelniczkami, które skłania do refleksji i którym uświadamia, jaka jest siła ich charakterów.

Inne książki o odważnych kobietach!
Na rynku najdziemy większą gamę lektur w podobnym klimacie, co powieść „Siła kobiet” To zawsze bardzo budujące i poruszające książki, które bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Każda z nich będzie świetnym wyborem na prezent wielkanocny właśnie dla dziewczyny. Poleca się miedzy innymi:

– Opowieść Podręcznej, autorstwa Margaret Atwood.

– Czas porzucenia, autorstwa Elena Ferrante.

– Pionierki Internetu, autorstwa Claire L. Evans.

– Persepolis, autorstwa Marjane Satrapi.